? وب سایت رسمی موسسه جامعه القرآن الکریم واهل البیت کشور آغاز ثبت نام یازدهمین مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) در بخش آقایان/ قم؛ میزبان این دوره | سایت رسمی موسسه جامعه القرآن الکریم و اهل البیت کشور| سایت رسمی موسسه جامعه القرآن الکریم و اهل البیت کشور
چهارشنبه،۲۷دی۱۳۹۶
کد: 14583

آغاز ثبت نام یازدهمین مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) در بخش آقایان/ قم؛ میزبان این دوره

 

ثبت ‌نام یازدهمین دوره مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) در بخش آقایان از ۴ تا ۱۰ بهمن‌ماه انجام می‌شود.

به نقل ایکنا، مرتضی نجفی‌قدسی، مسئول برگزاری مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) اظهار کرد: یازدهمین دوره مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) طی ۲۸ بهمن‌ماه تا چهارم اسفندماه در رشته‌های حفظ، قرائت و ترتیل قرآن در قم برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: این مسابقات در شش رشته حفظ کل، حفظ ۲۰، ۱۰ و ۵ جزء، قرائت و ترتیل‌خوانی در دو مقطع سنی زیر ۱۶ سال و بالای ۱۶ سال انجام می‌گیرد.
نجفی‌قدسی با اشاره به بازه زمانی ثبت‌ نام این دوره از رقابت‌ها، گفت: زمان ثبت نام در این دوره از مسابقات ۴ تا ۱۰ بهمن‌ماه انجام می‌گیرد. متقاضیان می‌توانند با مراجعه با پایگاه اینترنتی دارالقرآن علامه طباطبایی به نشانی Quran.dqat.ir پس از تکمیل فرم ثبت‌ نام در این دوره از مسابقات نام‌نویسی کنند.
وی تصریح کرد: پس از بازه زمانی ثبت‌ نام، فرصت سه روزه برای ویرایش اطلاعات ثبت‌ نام‌کنندگان قرار دارد که ثبت‌نام کنندگان ۲۳ بهمن‌ماه می‌توانند کارت حضور در این دوره از مسابقات را دریافت کنند.
مسئول برگزاری مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) با تأکید بر اینکه پس از اتمام مهلت هفت روزه ثبت‌ نام، این زمان به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود و ظرفیت ثبت‌نام در این دوره محدود است، بیان کرد: داوطلبان در زمان ثبت نام می‌توانند نوبت روز و ساعت حضور خود را برای آزمون مشخص کنند، لذا اولویت با افرادیست که زودتر ثبت‌ نام خود را انجام و تکمیل می‌کنند.
نجفی‌قدسی تأکید کرد: مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) جنبه مردمی و غیردولتی دارد و این دارالقرآن تاکنون از هیچ بودجه دولتی استفاده نکرده است و تمامی هزینه‌ها توسط محمد انصاری، مؤسس دارالقرآن امام علی(ع) و بانی مسابقات که خود از جمله قاریان و تالیان قرآن کریم است، تأمین می‌شود.
مسئول دارالقرآن امام علی(ع) با اشاره به جوایز افرادی که حد نصاب لازم را در این دوره از مسابقات کسب کنند، تصریح کرد: در این دوره از مسابقات، تمامی حافظان کل قرآن که حد نصاب ۹۰ امتیاز را در صحت حفظ کسب کنند، ۷۰۰ هزار تومان به عنوان هدیه دریافت خواهند کرد. همچنین حافظان ۲۰، ۱۰ و ۵ جزء قرآن در صورت اخذ حد نصاب ۹۰ امتیاز در صحت حفظ، به ترتیب مبالغ ۵۰۰ هزار تومان و ۴۰۰ هزار تومان و ۳۰۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد.
وی افزود: داوطلبان رشته‌های قرائت و ترتیل نیز در صورت اخذ حد نصاب ۸۰ امتیاز به ترتیب مبالغ ۵۰۰ هزار تومان و ۴۰۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد. همچنین تمامی حافظان قرآن در همه رشته‌ها در صورتی که حد نصاب حسن حفظ آنها بین ۸۵ تا ۹۰ باشد نیز نصف جوایز اعلام شده فوق را دریافت می‌کنند و قاریان و مرتلان قرآن که حد نصاب امتیاز آنها از ۷۵ تا ۸۰ باشد نیز نصف جوایز اعلام شده را دریافت می‌کنند.
نجفی‌قدسی درباره جوایز نفرات برتر این مسابقات اظهار کرد: نفرات اول رشته حفظ کل مبلغ ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، نفرات دوم مبلغ ۳ میلیون تومان و نفرات سوم مبلغ ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان جایزه نقدی دریافت خواهند کرد. در رشته حفظ ۲۰ جزء قرآن نیز، نفرات اول مبلغ ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، نفرات دوم ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و نفرات سوم ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد. در رشته حفظ ۱۰ جزء نیز، نفرات نخست تا سوم به ترتیب مبالغ ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و ۱ میلیون و ۲۰۰ هزارتومان دریافت خواهند کرد.
وی افزود: در رشته قرائت قرآن نیز نفرات اول تا سوم به ترتیب مبالغ ۲ میلیون و ۳۰۰ هزارتومان، ۲ میلیون تومان و۱ میلیون و۷۰۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد. همچنین در رشته ترتیل‌‌خوانی هم نفرات برگزیده اول تا سوم به ترتیب مبالغ ۱ میلیون و ۷۰۰ هزارتومان، ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به عنوان جایزه دریافت می‌کنند.
مسئول دارالقرآن امام علی(ع) یادآور شد: نفرات اول مسابقات سال‌های قبل تا دو سال در همان رشته و مقاطع پایین‌تر نمی‌توانند شرکت کنند، مگر اینکه در رشته دیگری ثبت‌ نام کنند. شرکت‌کنندگان در رشته‌های حفظ قرآن، تنها در یک رشته می‌توانند شرکت نمایند، ضمنا حافظان قرآن می‌توانند در رشته قرائت تحقیق هم داوطلب شوند، اما قاریان صرفا باید یکی از رشته‌های قرائت و یا ترتیل خوانی را انتخاب کنند.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت
امروز شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
بايگاني
maltepe evden eve nakliyat