? وب سایت رسمی موسسه جامعه القرآن الکریم واهل البیت کشور اعلام جزئیات نوزدهمین جشنواره قرآنی ـ علمی جامعةالقرآن | سایت رسمی موسسه جامعه القرآن الکریم و اهل البیت کشور| سایت رسمی موسسه جامعه القرآن الکریم و اهل البیت کشور
شنبه،۴دی۱۳۹۵
کد: 7432

اعلام جزئیات نوزدهمین جشنواره قرآنی ـ علمی جامعةالقرآن

جزئیات نوزدهمین جشنواره قرآنی ـ علمی جامعةالقرآن الکریم اعلام شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا نجفی، مدیر آموزش بزرگسالان جامعةالقرآن الکریم در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، ضمن بیان این مطلب گفت: جشنواره علمی، قرآنی، هنری، فرهنگی و ورزشی این مؤسسه ویژه تمامی قرآن‌آموزان بانو و آقای سراسر کشور برگزار می‌شود.
وی با اشاره به برپایی این مسابقه در مرحله شهرستانی، استانی و سراسری، ادامه داد: مرحله شهرستانی این مسابقات طی بهمن‌ماه برگزار می‌شود که برگزیدگان دوره شهرستانی طی مرحله استانی باهم به رقابت می‌پردازند و مرحله استانی به میزبانی هر استان طی اسفندماه برپا خواهد شد.
نجفی با اشاره به نوآوری این دوره از مسابقات، اظهار کرد: از جمله رشته‌ها نماز است که متسابقان آن به شکل کامل دو رکعت نماز را ادا می‌کنند و داوران به قضاوت درباره صحت نماز و قرائت حمد و سوره و سایر اذکار نماز می‌پردازند.
وی ادامه داد: همچنین این جشنواره با موضوعات قرآنی در رشته‌هایی چون حفظ کل و اجزاء، ترتیل با موضوع سوره نور و … و رشته‌های ورزشی، فرهنگی و هنری و علمی نیز برگزار خواهد شد.
مدیر آموزش بزرگسالان جامعةالقرآن تصریح کرد: از دیگر ویژگی این مسابقات این است که رشته ترتیل نیز به صورت حفظ از سوره مبارکه نور انجام می‌شود و اگر مرتلین اینگونه تلاوت کند، ۱۰ نمره در مجموع نمراتش لحاظ می‌شود.
وی اضافه کرد: در بخش هنری و فرهنگی نیز طراحی پوستر و وبلاگ‌نویسی و … در نظر گرفته شده است. همچنین مرحله سراسری و نهایی این جشنواره نیز با حضور منتخبان مرحله استانی طی بهار سال ۹۶ برگزار خواهد شد.

 

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت
امروز شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
بايگاني
maltepe evden eve nakliyat