? وب سایت رسمی موسسه جامعه القرآن الکریم واهل البیت کشور اولین موقوفه قرآنی زنجان به بهره‌برداری می‌رسد | سایت رسمی موسسه جامعه القرآن الکریم و اهل البیت کشور| سایت رسمی موسسه جامعه القرآن الکریم و اهل البیت کشور
دوشنبه،۱۷اردیبهشت۱۳۹۷
کد: 16027

اولین موقوفه قرآنی زنجان به بهره‌برداری می‌رسد

با حضور مدیر موسسه جامعة‌القرآن؛

 

نماینده حقوقی جامعة‌القرآن استان زنجان از افتتاح ساختمان مرکزی جامعة‌القرآن الکریم زنجان که اولین موقوفه قرآنی استان است با حضور مدیر موسسه جامعة‌القرآن خبر داد.

مهری خدیری، نماینده حقوقی جامعة‌القرآن زنجان در گفت‌وگو با ایکنا  زنجان اظهار کرد: همزمان با بیستم اردیبهشت‌ماه سالجاری ساختمان مرکزی جامعة‌القرآن الکریم زنجان افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با اشاره به اینکه این ساختمان اولین موقوفه قرآنی استان زنجان است که با حضور خیّرین قرآنی عملیات احداث آن انجام شده است، افزود: این ساختمان ساعت ۱۰ صبح روز ۵شنبه با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان آیت‌الله خاتمی، مرجع عالیقدر شیعه آیت‌الله حسینی زنجانی، مدیرجامعة‌القرآن الکریم حجت‌الاسلام سید محمدمهدی طباطبایی، نابغه جهان اسلام دکتر سید محمدحسین طباطبایی، چهره بین‌المللی قرآن حاج عباس سلیمی همچنین با حضور مردم قرآنی و مسئولان استانی زنجان برگزار خواهد شد.
نماینده حقوقی زنجان با بیان اینکه ساختمان مرکزی جامعة‌القرآن استان در خیابان خواجه نصیرالدین طوسی، پایین‌تر از تقاطع زینبیه شرقی احداث شده است، تاکید کرد: حضور خیّرین قرآنی برای تجهیز و پرداخت بخشی از بدهی عملیات احداث اولین موقوفه قرآنی استان زنجان راهگشا خواهد بود.
خدیری با تاکید بر اینکه با بهره‌برداری از ساختمان مرکزی جامعة‌القرآن زنجان به ظرفیت قرآنی استان افزوده می‌شود، گفت: سه واحد مرکزی خردسالان، خواهران و برادران جامعة‌القرآن در این ساختمان مستقر خواهند شد.
نماینده حقوقی جامعة‌القرآن استان زنجان با اشاره به اینکه اولین موقوفه قرآنی استان زنجان در ۲۴۰۰ متر زیربنا و در ۵ طبقه احداث شده است، افزود: زمین این موقوفه در سال ۱۳۹۰ از سوی یک زوج خیّر قرآنی به متراژ ۵۴۰ وقف و کلنگ‌زنی شد.
وی تصریح کرد: در سالهای ابتدایی واگذاری زمین به دلیل کمبود منابع مالی این پروژه تقریبا متوقف شده بود که طی دو سال اخیر و با همت خیّرین قرآنی سرعت بیشتری به خود گرفت.
نماینده حقوقی جامعة‌القرآن استان زنجان با اشاره به اینکه احداث ساختمان مرکزی جامعة‌القرآن تا کنون بیش از یک و نیم میلیارد تومان هزینه داشته است، تاکید کرد: علاوه بر حضور خیّرین قرآنی و خانواده‌های قرآن‌یاور و قرآن‌آموزان این موسسه که به صورت کمک‌های مردمی بلاعوض و یا قرض‌الحسنه انجام شد، اخذ پروانه این بنا با همکاری شهرداری زنجان به صورت رایگان انجام گرفت.
وی افزود: در سال ۹۰ و از سوی استاندار وقت ۱۰۰ میلیون تومان، از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ۳۴ میلیون تومان و ۱۰ میلیون تومان نیز از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه برای احداث این بنا مساعدت شد.
خدیری با تاکید بر اینکه ادامه حضور خیّرین راهگشای فعالیت این موسسه برای تجهیز بنا و پرداخت بدهی عملیات عمرانی خواهد بود، گفت: شماره حساب ۰۱۱۰۸۰۹۱۳۰۰۰۷ بنام جامعة‌القرآن زنجان نزد بانک ملی برای مشارکت خیّرین قرآنی در نظر گرفته است.
نماینده حقوقی جامعة‌القرآن استان زنجان تصریح کرد: جامعة‌القرآن زنجان در دوازدهمین سال فعالیت خود در سطح استان زنجان ۴۶ شعبه فعال داشته و به عنوان بزرگترین مجموعه قرآنی برای تمامی گروه‌های سنی از ۴ تا ۷۰ سال دوره‌های آموزشی در رشته‌های مختلف علوم قرآنی برگزار می‌کند.

 

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت
امروز شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
بايگاني
maltepe evden eve nakliyat