? وب سایت رسمی موسسه جامعه القرآن الکریم واهل البیت کشور برگزاری طرح چتر سلامتی در شعبه مرکزی گرگان | سایت رسمی موسسه جامعه القرآن الکریم و اهل البیت کشور| سایت رسمی موسسه جامعه القرآن الکریم و اهل البیت کشور
پنج شنبه،۲۸دی۱۳۹۶
کد: 14622

برگزاری طرح چتر سلامتی در شعبه مرکزی گرگان

 

طرح ” چتر سلامتی” ، ازطرف شعبه مرکزی جامعه القرآن گرگان وبا همکاری سازمان فرهنگی ،اجتماعی ، ورزشی شهرداری گرگان اجراگردید.

این برنامه با حضور کارکنان و مربیان شعب و دبستان دخترانه علم الهدی گرگان برگزار گردید در این کارگاه وحیدی دارای مدرک تحصیلی کارشناس بیماری ها ، دارای سمت  بهداشت عمومی از مرکز بهداشت شماره ۵ شهری حضور داشته و مطالب ارزنده ای در خصوص کنترل فشار خون و قند خون ارائه دادند.

c2

وحیدی  با اشاره به فشار خون در این طرح  گفت : فشار خون که همان قاتل بی صدا می باشد که ۹۵% افراد فشار خون اولیه دارند از علائم فشار خون می توان به سردرد صبحگاهی ، تاری دید ، تنگی نفس و … اشاره کرد و از عوارض آن سکته مغزی ، قلبی و… می باشد .فشار خون قابل درمان نیست ولیکن با مصرف به موقع داروها قابل کنترل است . از مواردی که می تواند سبب مبتلا شدن افراد به فشار خون باشد : مصرف نامتعارف نمک ( مردم ایران ۲ برابر مصرف مردم سایر کشورها مصرف دارند) ،  چاقی و اضافه وزن ،  چربی خون بالا، سیگار کشیدن  و … است .افرادی که مبتلا به فشار خون هستند معمولا دیابت نیز دارند . دیابت یا بیماری قند یک بیماری مزمن و یک اختلال متابولیک در بدن است که در این بیماری توانایی تولید انسولین در بدن از بین می رود یا بدن در برابر انسولین مقاوم می شود .  دیابت در کودکان معمولا بر اثر استرس و در بزرگسالان چاقی ، پرخوری، کم تحرکی و …ایجاد میشود.

وحیدی با تاکید برعلائم دیابت  گفت : علائمی چون افزایش احساس تشنگی ، افزایش دفعات و حجم ادرار ، کاهش وزن شدید علی رغم افزایش اشتها، تاخیر در بهبود زخم و … از مهمترین علائم های بیماری دیابت است و برای غلبه بردیابت  باید برنامه تغذیه سالم ، کنترل وزن، پیاده روی را در زندگی روزمره کنجاند.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت
امروز شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷
بايگاني
maltepe evden eve nakliyat