? وب سایت رسمی موسسه جامعه القرآن الکریم واهل البیت کشور تعیین سهم بخش مردمی از بودجه قرآنی | سایت رسمی موسسه جامعه القرآن الکریم و اهل البیت کشور| سایت رسمی موسسه جامعه القرآن الکریم و اهل البیت کشور
چهارشنبه،۱۳دی۱۳۹۶
کد: 14472

تعیین سهم بخش مردمی از بودجه قرآنی

حسن محمدی بیان کرد:

 

نایب رئیس کمیته تخصیص اعتبارات صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی با اشاره به مشخص شدن سهم بخش مردمی از بودجه قرآنی و تفکیک آن از بخش دولتی در مورد سرنوشت بودجه سال ۹۶ نیز توضیحاتی ارائه داد.

حسن محمدی، مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور در گفت‌وگو با خبرگزاری ایکنا با اشاره به اینکه در دو جلسه اخیر مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی تأکید بر این بوده است که سهم بخش مردمی از بودجه قرآنی باید تفکیک شود، گفت: این موضوع در شورای توسعه فرهنگ قرآنی تصویب شد و مورد تأیید همه اعضا قرار گرفت و قرار شد، مجمع نسبت به این امر اقدام کند تا تفکیکی نسبت به اعتبارات دولتی و مردمی وجود داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه اگر اینگونه شود، سهم اعتبارات مردمی شفاف خواهد شد، افزود: اگر اینگونه شود دستگاه‌های دولتی اجحافی در حق نهادهای مردمی نخواهند داشت. این بحث از دو جلسه قبل در مجمع مورد بررسی قرار گرفت.
مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور خاطرنشان کرد: پیشنهادات مختلفی در این زمینه بررسی شد و مقرر شد تا تصمیم‌گیری نهایی در این جلسه در جلسات آینده مشخص شود.
محمدی با اشاره به اینکه این موضوع مشخص‌کننده سهم بخش مردمی از بودجه قرآنی کمیسیون‌ها خواهد بود، گفت: کمیسیون‌های سه گانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی برای هر برنامه بودجه‌ای را دریافت می‌کنند، قرار شده است برای همان برنامه‌ها سهم مردمی و دولتی جدا شود.
وی اذعان کرد: طبق کمیته تخصیص بنابر این بوده است که نیمی از این اعتبارات به بخش مردمی واگذار شود، این بسته به برنامه‌های مصوب کمیسیون‌ها دارد و ممکن است در یک کمیسیون این سهم ۴۰ یا در کمیسیونی دیگر به ۶۰ درصد برسد البته مبنا بر ۵۰ درصد قرار داده شده است.
نایب رئیس کمیته تخصیص اعتبارات صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی همچنین در مورد جلسات این کمیته به اعلام گزارش بودجه سال ۹۵ اشاره کرد و گفت: جلسات کمیته تخصیص همچنان برگزار می‌شود، اما تاکنون در مورد سرنوشت بودجه سال ۹۶ موردی مشخص نیست.
محمدی با اشاره به اینکه پیگیری‌ها همچنان صورت می‌گیرد، بیان کرد: زمانی فعالیت این کمیته به اوج خود نزدیک می‌رسد که اعتبارات دریافت شود.
وی در پایان در پاسخ به این سوال که از بودجه سال ۹۶ خبر جدیدی در دست هست یا خیر، گفت: خبر جدیدی در این زمینه وجود ندارد، در واقع لایحه بودجه سال ۹۷ همه ما را غافلگیر کرد.

 

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت
امروز جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷
بايگاني
maltepe evden eve nakliyat