? وب سایت رسمی موسسه جامعه القرآن الکریم واهل البیت کشور توسعه فعالیت‌های قرآنی در فضای مجازی؛ فرصتی در برابر جنگ نرم | سایت رسمی موسسه جامعه القرآن الکریم و اهل البیت کشور| سایت رسمی موسسه جامعه القرآن الکریم و اهل البیت کشور
شنبه،۱۱دی۱۳۹۵
کد: 7666

توسعه فعالیت‌های قرآنی در فضای مجازی؛ فرصتی در برابر جنگ نرم

مدیر جامعة‌القرآن خدابنده گفت: توسعه فعالیت‌های قرآنی در فضای مجازی فرصتی در برابر جنگ نرم دشمنان است.

لیلا محمدی، مدیرشعبه خدابنده اظهار کرد: امروزه با رشد تکنولوژی در برقراری روابط اجتماعی، فرصتی در اختیار فعالان و مبلغان قرآنی قرار گرفته تا بتوانند در این عرصه نیز مخاطبان خود را شناسایی و برنامه‌های قرآنی را هر چه بیشتر توسعه دهند.

محمدی تصریح کرد: ازتباط گروهی در فضای مجازی به علت سهل‌الوصول بودن و سرعت در انتشار اخبار، حربه‌ای شده تا بسیاری از دشمنان با تولید محتواهای مد نظر خود، عقیده مخاطبان به‌ویژه در بین جوانان و نوجوانان را هدف گرفته و متناسب با اهداف خود، آن را جهت‌دهی کنند.

وی افزود: این در حالی است که دست‌اندرکاران قرآنی با تولیدات جذاب دینی و فرهنگی مبتنی بر آموزه‌های قرآنی می‌توانند در هنگام حضور مخاطب در فضای مجازی، خواسته وی را تامین کرده تا کاربران وقت خود را به بهترین نحو در این فضا سپری کنند و در دام تولیدات بامحتوا و اهداف خاص، گرفتار نشوند.

مدیر شعبه خدابنده گفت: برگزاری بخشی از دوره‌های آموزشی با استفاده از فضای مجازی نیز فرصت دیگری است که در اختیار کاربران و فعالان قرآنی قرار دارد و با استفاده از آن می‌توان بدون در نظر گرفتن فاصله مکانی، علاقه‌مندان را در کلاس‌های مختلف شرکت داد.

محمدی با اشاره به اینکه در فصل سرد سال بسیاری از قرآن‌آموزان امکان تردد و حضور در کلاس را ندارند، با استفاده از گروه‌های آموزشی که در فضای مجازی تشکیل شده، کلاس تعطیل نشده و قرآن‌آموزان تکالیف خود را از مربی مربوطه دریافت می‌کنند.

مدیر شعبه خدابنده تصریح کرد: گروهی در فضای مجازی برای حفظ آیات نورانی وحی توسط جامعة‌القرآن خدابنده تشکیل شده که این مسئله مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است و تاکنون توانسته در پیشبرد اهداف این دوره آموزشی، موثر واقع شود.

 

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت
امروز شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
بايگاني
maltepe evden eve nakliyat