? وب سایت رسمی موسسه جامعه القرآن الکریم واهل البیت کشور فهم قرآن زمینه کاربردی شدن آیات وحی را فراهم می‌کند | سایت رسمی موسسه جامعه القرآن الکریم و اهل البیت کشور| سایت رسمی موسسه جامعه القرآن الکریم و اهل البیت کشور
سه شنبه،۷شهریور۱۳۹۶
کد: 12162

فهم قرآن زمینه کاربردی شدن آیات وحی را فراهم می‌کند

 

مدیرشعبه سلطانیه گفت: با فهم صحیح آیات نورانی وحی می‌توان زمینه کاربردی شدن دستورات متعالی قرآن کریم را به خوبی فراهم کرد.

اعظم اکبری، مدیر شعبه سلطانیه اظهار کرد: فهم قرآن مقدمه ورود به دریای بیکران معارف قرآن است و هرچه در این زمینه موفق عمل کنیم می‌توان زمینه نهادینه شدن فرهنگ قرآنی را در زندگی روزمره عموم مردم شاهد بود.

اکبری با بیان اینکه برای ورود به دنیای معارف بی‌کران قرآن کریم باید پله به پله عمل کنیم و دانش خود را آهسته و پیوسته افزایش دهیم، تصریح کرد: معارف قرآن آنقدر غنی هستند که با درک حتی یک آیه از آیات نورانی وحی میل به دانستن باقی آیات در وجود انسان شعله می‌کشد ولی باید بدانیم برای رسیدن به اوج دانش قرآنی، آموختن را باید از مراحل مقدماتی آغاز کنیم تا بتوانیم به اوج برسیم.

وی افزود: اگر فردی علاقه دارد تا در زمینه تجوید حضور موفقی داشته باشد لازمه این کار و قدم ابتدایی برای ورود به این زمینه تسلط به روخوانی صحیح آیات نورانی وحی است.

مدیر شعبه سلطانیه با اشاره به برگزاری دوره عمومی آموزش فهم قرآن در این موسسه گفت: موراد مطرح شده در این دوره شامل صرف و نحو مقدماتی برای آمادگی درک تفسیر قرآن است که به زبان ساده بیان شده و شامل سه جلد کتاب است که پس از اتمام دوره شرکت‌کنندگان قادر به معنی تحت‌الفظی قرآن خواهند بود.

اکبری فهم قرآن را قدمی مهم در راستای کاربردی کردن آیات نورانی وحی عنوان و تصریح کرد: کاربردی کردن آیات قرآن کریم در زندگی روزانه هر فرد مقدمه رسیدن به جامعه قرآنی است که باید سرلوحه امور زندگی همه افراد جامعه اسلامی باشد.

لازم به ذکر است شعبه خواهران و خردسال سلطانیه از سال ۱۳۸۴ آغاز به فعالیت  کرده و تعداد ۱۹۰ نفر قرآن آموزان در حال حاضر در این شعبه مشغول به آموزش قرآن می باشند این شعبه ۵ حافظ کل نوجوان دارد گفتنی است شعبه سلطانیه برنامه‌های قرآنی ویژه‌ای را برای خردسالان و بزرگسالان برگزار می‌کند.برنامه روخوانی ، حفظ سوره های بهار ، حفظ ترتیبی و حفظ موضوعی خردسالان ، دوره صوت و لحن برای نوجوانان، ویژه بزرگسالان روخوانی و روان خوانی برای مادران بیسواد ، تفسیر قرآن ، تجوید ، زیبا خوانی ، احکام ، فهم قرآن در این شعبه برگزار می گردد. همچنین مرکز پیش دبستانی قرآنی امام حسن مجتبی (ع) نیز در این مکان در نوبت صبح برقرار می باشد.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و حضور در این دوره ها ، می توانند به آدرس شعبه واقع در سلطانیه  خیابان ملا حسن کاشی پلاک ۱۱ مراجعه و یا با شماره تماس ۰۲۴۳۵۸۲۳۹۴۸ تماس حاصل نمایند.

 

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت
امروز چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷
بايگاني
maltepe evden eve nakliyat