? وب سایت رسمی موسسه جامعه القرآن الکریم واهل البیت کشور مادرانی که پا به پای کودکان خود روخوانی قرآن را فرا گرفتند | سایت رسمی موسسه جامعه القرآن الکریم و اهل البیت کشور| سایت رسمی موسسه جامعه القرآن الکریم و اهل البیت کشور
چهارشنبه،۲۲شهریور۱۳۹۶
کد: 12434

مادرانی که پا به پای کودکان خود روخوانی قرآن را فرا گرفتند

 

مدیر شعبه امام رضا(ع) گلشهر زنجان با اشاره به اینکه حضور مادران در دوره‌های آموزشی خردسالان الزامی است، گفت: مواردی بوده که مادران بی‌سواد با حضور در دوره آموزشی فرزندان خردسال خود موفق به فراگیری حروف الفبا و حتی روخوانی قرآن کریم شده‌اند.

رقیه محمدی، مدیرجامعة‌القرآن شعبه امام رضا(ع) ، اظهار کرد: این شعبه طی ۶ سال گذشته که فعالیت خود در زمینه آموزش رشته‌های مختلف قرآنی را آغاز کرده توانسته در زمینه تربیت قرآن‌آموزان به‌ویژه در رده سنی خردسالان و کودکان گام‌های خوبی بردارد.

محمدی تصریح کرد: کلاس‌های این شعبه به صورت فصلی همچنین ترمی برگزار می‌شود که از جمله کلاس‌های ترمی می‌توان به دوره آموزشی روخوانی بی‌سوادی اشاره کرد که مهرماه و بهمن ماه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نونهالانی که زودتر از این دو ماه مایل به حضور در کلاس‌های موسسه باشند در دوره‌های آیه‌ها و اشاره‌ها شرکت می‌کنند، افزود: خردسال ۴ ساله‌ای که وارد موسسه می‌شود پلکانی دوره‌های آموزشی را طی می‌کنند که شامل آیه و اشاره و روخوانی بی‌سوادی و حفظ است.

محمدی تاکید کرد: دوره حفظ از جزء ۳۰ آغاز شده و علاقه‌مندان می‌توانند در دوره‌های آموزشی اجزاء دیگر هم شرکت کنند که طی ۶ سال فعالیت این شعبه توانستیم کودکان حافظ تا ۱۰ جزء تربیت کنیم.

مدیر شعبه امام رضا (ع) گلشهر زنجان با اشاره به اینکه حضور مادران در دوره‌های آموزشی خردسالان الزامی است، گفت: مواردی بوده که مادران بی‌سواد با حضور در دوره آموزشی فرزندان خردسالال خود موفق به فراگیری حروف الفبا و حتی روخوانی قرآن کریم شده‌اند.

محمدی با بیان اینکه کودکان طی یک دوره ۸ ماهه روخوانی قرآن کریم را فرا می‌گیرند، گفت: با توجه به برگزاری جشن چله قرآن با عنوان بر بال ملائک که برای همه قرآن‌آموزان شعب جامعة‌القرآن طی ۵ شنبه ۲۳ شهریورماه برگزار می‌شود که ۵۰ قرآن‌آموز این شعبه هم که قبل از ورود به دبستان موفق به روخوانی قرآن کریم شده‌اند، در این جشن شرکت خواهند داشت.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های فصلی تصریح کرد: با توجه به ایام اوقات فراغت تابستان، در این فصل به استقبال خوبی از سوی کودکان روبه‌رو هستیم به طوری که تابستان امسال در حدود ۳۵۰ قرآن‌آموز در کلاس‌های مختلف این موسسه شرکت داشتند و با توجه به فرا رسیدن ایام مدرسه، اختتامیه این کلاس‌ها در حال برگزاری است.

یادآور می‌شود شعبه امام رضا(ع) در فاز یک گلشهر خیابان امانی پنجم غربی با شماره تماس ۳۳۷۸۷۷۲۱ فعالیت دارد.

 

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت
امروز شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷
بايگاني
maltepe evden eve nakliyat