? وب سایت رسمی موسسه جامعه القرآن الکریم واهل البیت کشور مسابقات قران کریم باید به صورت یک جشنواره قرآنی برگزار شود/لزوم افزایش جذابیت مسابقات قرآنی | سایت رسمی موسسه جامعه القرآن الکریم و اهل البیت کشور| سایت رسمی موسسه جامعه القرآن الکریم و اهل البیت کشور
چهارشنبه،۱۵شهریور۱۳۹۶
کد: 12301

مسابقات قران کریم باید به صورت یک جشنواره قرآنی برگزار شود/لزوم افزایش جذابیت مسابقات قرآنی

 

به نقل پایگاه خبری اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور «اتقان» نشست خبری حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حسینی، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و دکتر محمدحسین محمدزاده مدیر شبکه قرآن و معارف سیما برگزارشد. دراین نشست، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفتگو با خبرنگاران رسانه‌های جمعی در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر حضور کم رنگ مردم در چهلمین دوره مسابقات سراسری قران کریم در ارومیه گفت: معمولاً مسابقات قرآن با استقبال مردم و جامعه قرانی مواجه شده است سال گذشته در شهر رشت با توجه به اینکه محل مسابقات از مرکز شهر فاصله ۳۰ کیلومتری داشت ولی با استقبال کم نظیر اقشار مختلف مردم مواجه شد و همه امیدواریم در روزهای باقی مانده مسابقات این اتفاق مبارک در ارومیه نیز رخ دهد.

وی با اشاره به وجود مؤسسات فراوان قرآنی در شهر ارومیه خطاب به فعالان قرآنی این شهر گفت: وقتی یک رویداد بزرگ قرآنی برگزار می‌شود مخاطب این رویداد، فعالان قرانی هستند و باید با حضور خود در این مسابقات شور و هیجانی دیگر ببخشند.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف با بیان اینکه ممکن است کوتاهی‌هایی به طور مثال در ارائه وسائط حمل و نقل عمومی بوده باشد، اظهار کرد: اما می‌توان علت اصلی عدم حضور مردم در مسابقات را تاکنون این موضوع ویا برداشت محصولات در این استان و موارد دیگردانست، اما ستاد مسابقات وشخص مدیر کل اوقاف استان بیشترین تلاش را در قیاس با سایر استان‌ها در برگزاری مطلوب این دوره از مسابقات داشته‌اند.

وی تصریح کرد: وقت آن رسیده تا آنقدر جذابیت این مسابقات را بالا ببریم که مانند یک رویداد ورزشی مردم برای حضور در مسابقات بیایند و بلیط تهیه کنند وسرودست بشکنند.

حسینی با بیان اینکه برخی رشته‌ها قابلیت اجرای تلویزیونی را دارد، تصریح کرد: بر اساس جمع بندی‌های صورت گرفته و هماهنگی‌های انجام شده با شبکه قرآن و معارف سیما تصمیم داریم تعدادی از رشته‌ها را برای دوره بعدی به صورت تلویزیونی برگزار کنیم.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف با اشاره به اینکه هم اکنون مسابقات قران بیشتر برای یک قشر خاص جذابیت دارد، تصریح کرد: باید مسابقات قرآن به صورت یک جشنواره قرآنی برگزار شود و برای همه گروه‌های سنی برنامه و جذابیت داشته باشد.

دکتر محمدحسین محمد زاده، مدیر شبکه قرآن و معارف سیما هم با بیان اینکه ممکن است پخش مستقیم مسابقات بر روی حضور علاقه مندان تأثیر مستقیم داشته باشد تصریح کرد: باید تعداد مخاطبین شبکه قرآن و معارف سیما و رادیو قران را بررسی کرد و بر اساس آن تصمیم گیری‌های لازم را صورت داد.

وی تاکید کرد: باید از تمام ظرفیت‌های استان برای برپایی پرشور این مسابقات استفاده کرد.

وی در پاسخ به این سئوال یکی از خبرنگاران که شبکه‌های استانی در تبلیغ و پوشش این برنامه‌ها ضعیف عمل کرده‌اند، گفت: وظیفه رسانه‌ها این است که این موضوع را در رسانه‌ها مطرح کنند، بنده نیز این موضوع را از مسئولین ذیربط پیگیری خواهم کرد.

محمدزاده با بیان اینکه رشته قرائت و حفظ از بخش‌های جذاب مسابقات هستند، گفت: نکته دیگری که وجود دارد این است که مسابقات رشته قرائت و حفظ کل از امروز آغاز می‌شود و باید بعد از برگزاری این بخش در خصوص عدم استقبال عموم مردم قضاوت کرد.

لازم به ذکر است مسابقات بخش اول چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم پایان یافت و برگزیدگان رشته‌های معارف، تفسیر قرآن کریم، اذان، دعاخوانی و مدیحه‌سرایی مشخص شدند و بخش دوم مسابقات نیز در رشته‌های حفظ و قرائت از امروز رقابت‌های خود را آغاز کردند.

گفتنی است، چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از ۱۱ شهریور ماه در شهر ارومیه آغاز شده و تا ۲۶ شهریور ماه ادامه می‌یابد.

 

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت
امروز شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷
بايگاني
maltepe evden eve nakliyat